• https://www.facebook.com/necdetunuvar
  • https://www.twitter.com/@necdetunuvar
  • https://www.instagram.com/necdetunuvar
  • https://www.youtube.com/channel/UCjxIt73RTZjCQlvxODKl-mQ

Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıklarında Tedavi

“Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıklarında Temel Tedavi” adı ile sunduğumuz bu kitap, bir el kitabı olarak planlanmıştı. Ancak kitabın gerçekleştirilebilmesi için katılımda bulunma inceliğini gösteren tüm meslekdaşlarımızın özverili çabası, kitabın içerik ve boyutlarını ülkemiz için neredeyse bir temel kitap haline getirmiştir.

Bu kitap, teknik olanaklarımızın elverdiği ölçüde, her beş yılda bir defa bölüm yazarlarınca güncelleştirilerek geliştirilmek ve yeni yazarların katılımıyla zenginleştirilmek üzere planlanmıştır.

Dileğimiz, daha sonraki çalışmalarımızda, kitabın ülkemiz için olduğu kadar, uluslararası alanda da “Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Temel Kitabı” boyut ve niteliğine ulaşmasıdır.

Bu kitabın gerçekleştirilerek yayına sunulmasında büyük emeği olan Editör Yardımcısı Doç. Dr. Necdet Ünüvar’a, dizgi ve düzenlemesindeki sabır, katkı  ve özenli çalışmaları için Bilimsel Tıp Yayınevine gönülden teşekkürü borç biliriz.

Bu eserin, sağlık bilimleri içerisinde en önemli anahtar bilim dallarından biri olduğuna inanarak hepimizin gönül verdiği Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalında, ülkemiz tıbbına emek verenlere, gerek öğrenci, gerek asistan ve gerekse uzman düzeyinde yararlı olacağı umut ve dileğini taşıyor, arzumuz dışındaki kusurlarımız için tüm meslekdaşlarımızın hoşgörülerine sığınıyoruz.