• https://www.facebook.com/necdetunuvar
  • https://www.twitter.com/@necdetunuvar
  • https://www.instagram.com/necdetunuvar
  • https://www.youtube.com/channel/UCjxIt73RTZjCQlvxODKl-mQ
Ankara Üniversitesi 4. Atölye Çalışmaları Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi ile Başladı

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Senato Salonu’ndaki toplantının açılışında yaptığı konuşmada, 1946 yılında kurulan, kökü 1842’ye dayanan Ankara Üniversitesinin, fakülteleri, enstitüleri, konservatuvarı, yüksekokulu, meslek yüksekokulları ve araştırma ve uygulama merkezleriyle Türkiye’nin seçkin üniversitelerinden birisi olduğunu vurguladı.

Bir araştırma üniversitesi olarak projeler yapan, patent ve makaleler üreten, ciddi araştırmalar yapan Ankara Üniversitesinin, aynı zamanda 4 hastanesi ve 5 çiftliğiyle de hizmet üreten önemli bir üniversite olduğunun altını çizen Ünüvar, “Vatandaşa en uygun hizmeti vermenin yanında devletimizin farklı kurumlarıyla da çok önemli iş birlikleri içerisinde fikir ve proje üreten önemli bir üniversite Ankara Üniversitesi. Bir nevi devletimizin fikir mutfağı da sayılabilecek bir üniversite” dedi.

“Söyleyecek Sözü Olan Herkesi Dinliyoruz”

Bir işi en iyi şekilde yapmak için bir üçgeni doğru kurmak gerektiğine dikkat çeken Ünüvar, “Bir tarafında fiziki yapı, bir tarafında donanım ama en önemlisi de insan gücü üçgenini doğru kuran kurumlar, yapması gereken işleri en iyi şekilde yaparlar. Biz de Atölye Çalışmalarında bu üçgeni en iyi şekilde kurabilmek adına çok yoğun bir şekilde birimlerimizi dinliyoruz. Binalarımızı, donanımlarımızı, akademik ve idari insan gücümüzü gözden geçiriyoruz. Birimlerimizin sadece en üst düzey yetkililerini değil, o konuda söyleyecek sözü olan herkesi dinliyoruz. Taleplerini, katkılarını, önerilerini alıyoruz ve yıl boyunca da bütün bunları büyük bir dikkat ve ciddiyetle takip ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Atölye Çalışmalarında, geride kalan yılda neler yapıldığının, gelecek yılda da neler yapılacağının teferruatlarıyla değerlendirildiğini kaydeden Ünüvar, şöyle devam etti:

“Bu yıl ki Atölye Çalışmalarımız 27 Kasım itibarı ile başladı, 16 Aralık’a kadar devam edecek. Atölye Çalışmalarında fakültelerimizi, enstitülerimizi, meslek yüksekokullarımızı, araştırma ve uygulama merkezlerimizi, koordinatörlerimizi, daire başkanlarımızı, hastane yöneticilerimizi, çiftlik yöneticilerimizi, basımevi, döner sermaye, iktisadi işletme, genel sekreterlik, koruma amirliği birimlerimizi, vakıf yetkililerimizi, TEKNOKENT yetkililerimizi ve ANKÜ Okulları yöneticilerimizi dinleyeceğiz.”

Atölye Çalışmalarında konuşulanların dikkatle raporlandığını ve bir kitap haline getirildiğini aktaran Ünüvar, “Kendimizi sadece bugüne değil, tarihe karşı da sorumlu hissediyoruz. Bugün konuştuğumuz hususları yarın çözebildiğimiz ölçüde kendimizi başarılı görüyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Rektör Ünüvar, daha sonra, Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi ile ilgili mekânsal ve fiziksel iyileştirmeler, idari personel sayılarının dağılımı ve fakülte düşünce atölye çalışmalarının ana temalarına ilişkin sunumunu gerçekleştirdi, fakülteye ilişkin bazı veriler paylaştı.

Daha sonra Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulkadir Gürer, dekan yardımcıları, fakülte yönetim kurulu üyeleri, program koordinatörleri ve fakülte sekreteri söz aldı. Konuşmacılar, yıl boyunca gerçekleştirdikleri faaliyetleri anlatırken, fakültenin öncelikli ihtiyaçlarını dile getirdi.

Rektör yardımcıları, koordinatörler, genel sekreter ve genel sekreter yardımcıları ile daire başkanlarının da katıldığı toplantı sonunda anket yapılarak, katılımcılar tarafından dile getirilen ihtiyaçlar arasından öncelikli olanlar belirlendi.

Toplantı, anı fotoğrafı çektirilmesiyle sona erdi.

Ankara Üniversitesi 4. Atölye Çalışmalarının 16 Aralık 2023 tarihinde tamamlanması planlanıyor.

  
287 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın