• https://www.facebook.com/necdetunuvar
  • https://www.twitter.com/@necdetunuvar
  • https://www.instagram.com/necdetunuvar
  • https://www.youtube.com/channel/UCjxIt73RTZjCQlvxODKl-mQ
Ankara Üniversitesinden Türkiye Kamu-Sen Üyelerine Yabancı Dil Eğitimi

Ankara Üniversitesi Türkçe ve Yabancı Dil Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) ile Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (Türkiye Kamu-Sen) arasında yabancı dil eğitimine yönelik iş birliği protokolü imzalandı.

Türkiye Kamu-Sen üyeleri ile bu kişilerin bakmakla yükümlü oldukları eş ve çocuklarına TÖMER’de genel ve özel amaçlı kurslarda yüzde 40 indirimli dil eğitimi verilmesini kapsayan protokol, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar ve Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci tarafından imzalandı.

Türkiye Kamu-Sen’in ev sahipliğinde gerçekleşen imza töreninde, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Çelik, TÖMER Müdürü Prof. Dr. Timur Gültekin ile konfederasyonun yöneticileri de hazır bulundu.

Rektör Ünüvar, Türkiye’nin en önemli dil öğretim merkezlerinden biri olan Ankara Üniversitesi TÖMER’in, aynı zamanda ülkemizdeki üniversiteler arasında uluslararası akreditasyona sahip tek dil öğretim merkezi olduğunu ifade etti.

İmzalanan protokolün Türkiye Kamu-Sen üyelerine dil öğretiminde önemli avantaj sağlayacağına işaret eden Ünüvar, “Dil son derece önemli. Artık ikinci, üçüncü dile ihtiyaç duyulan bir ortamda yaşıyoruz. Özellikle bu protokolün hem Türkiye Kamu-Sen mensuplarına hem onların bakmakla yükümlü oldukları eş ve çocuklarına ciddi bir destek sağlayacağını düşünüyorum. Dil öğrenimiyle hem yaptıkları işi daha ileriye götürme hem de dünya kamuoyu ile daha yakın paylaşma imkânı olacaktır. Ben protokolün hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci de bir taraftan sendikal mücadele yürütürken, çalışanların haklarının korunup geliştirilmesi noktasında gayret sarf ederken bir taraftan da üyelerin eğitimine yönelik çalışmalar içerisinde olmaya devam ettiklerini vurguladı. Bu anlamda Ankara Üniversitesine bağlı TÖMER ile yapılan anlaşmayı da çok önemsediklerini dile getiren Kahveci, protokolün hayırlı olması temennisinde bulundu.

İmza töreni, karşılıklı hediye takdimi ve günün anısına fotoğraf çektirilmesiyle sona erdi.

 

 

 

https://x.com/AnkaraUni/status/1716864647553560651?t=8tK8mThmKr2EH3ZJDlX7hg&s=35

  
548 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın