• https://www.facebook.com/necdetunuvar
  • https://www.twitter.com/@necdetunuvar
  • https://www.instagram.com/necdetunuvar
  • https://www.youtube.com/channel/UCjxIt73RTZjCQlvxODKl-mQ
Kosta Rika Büyükelçisi Fallas’tan Rektör Ünüvar’a Ziyaret

Latin Amerika ülkesi Kosta Rika’nın Ankara Büyükelçisi Gustavo Campos Fallas, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar’ı ziyaret etti.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Çelik, Dış İlişkiler Koordinatörü Prof. Dr. Oğuz Güngör ve Latin Amerika Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi (LAMER) Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Zeynep Kayacık’ın da katıldığı görüşmede Büyükelçi Fallas, Rektör Ünüvar’la kültürel faaliyetler ve eğitim alanında yapılabilecek iş birlikleri hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Fallas, Türkiye ile Kosta Rika arasındaki ilişkilerin iyi durumda olduğunu belirterek hem Türkiye hem de Ankara Üniversitesi ile var olan iş birliğinin büyüyerek devam edeceği inancında olduğunu kaydetti.

LAMER’in ortaya koyduğu çabanın önemine işaret eden Fallas, LAMER aracılığıyla hem Latin Amerika ülkelerinin Türkiye’deki tanınırlığını hem de Türkiye’nin Latin Amerika ülkelerindeki tanınırlığını artırmak için çalışmaya devam edeceklerini vurguladı.

Fallas, yakında gerçekleştirmeyi planladıkları “İspanyol Düşünürlerin Latin Amerika’daki Önemli Etkisi” konulu konferanslar dizisi hakkında da bilgi verdi.

Rektör Ünüvar da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Ankara Üniversitesinin iş birliği protokolü bulunan Kosta Rika’daki yükseköğretim kurumları ile ilgili bilgiler paylaştı.

  
482 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın