• https://www.facebook.com/necdetunuvar
  • https://www.twitter.com/@necdetunuvar
  • https://www.instagram.com/necdetunuvar
  • https://www.youtube.com/channel/UCjxIt73RTZjCQlvxODKl-mQ
Tüm İnsanlığı İsrail’in Yaptığı Vahşeti Durdurmak İçin Harekete Geçmeye Davet Ediyoruz!

Yaşam hakkı en temel insan hakkıdır. Bir insanın yaşamına son vermek, bütün insanlığın yaşamına son vermekle eş değerdir. Sahip olduğumuz haklar, bütün insanların haklarını korumada bizi sorumlu kılar. Kutsal kitaplar, can güvenliği ve yaşam hakkının dokunulmaz olduğunu söyler; her bir insan varlığının şeref ve saygınlığını yüceltir.  Ulusal ve uluslararası hukuk da yaşam hakkının korunmasını güvence altına alır.

Hastaneler ve çocuklar en ağır savaş ortamlarında dahi savaş dışında tutulur. İsrail, günlerdir orantısız güç kullanarak abluka ve ağır bombardıman altında tuttuğu Gazze’de 17 Ekim 2023 gecesi, içinde binlerce insanın sığındığı hastanelere yönelik füze saldırısı ile büyük çoğunluğu çocuk olan yüzlerce masum insanı katletmiştir. Bu bomba sadece çoğu çocuk masum Gazzelilerin üzerine değil; bütün insanlığın vicdanına atılmıştır. İnsanlığa karşı işlenen bu suç karşısında, vahşeti görmeyen gözlerin, duymayan kulakların, hissetmeyen kalplerin harekete geçmesini bekliyoruz. Tüm dünya bir savaşa değil; bir vahşete tanıklık etmektedir. Bu vahşet, tüm ülkeler için bir insanlık ve medeniyet sınavıdır.

Ankara Üniversitesi olarak, başta Birleşmiş Milletler olmak üzere irade ve sorumluluk sahibi tüm uluslararası kuruluşları saldırıların durdurulması ve kalıcı barışın sağlanması için göreve davet ediyoruz.

  
465 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın