• https://www.facebook.com/necdetunuvar
  • https://www.twitter.com/@necdetunuvar
  • https://www.instagram.com/necdetunuvar
  • https://www.youtube.com/channel/UCjxIt73RTZjCQlvxODKl-mQ
Ankara Üniversitesinden YSK Personeline Yabancı Dil Eğitimi

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) ile Ankara Üniversitesi Türkçe ve Yabancı Dil Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) arasında yabancı dil eğitimine yönelik iş birliği protokolü imzalandı.

YSK personeli ile bu kişilerin bakmakla yükümlü oldukları eş ve çocuklarına TÖMER’de genel ve özel amaçlı kurslarda yüzde 40 indirimli dil eğitimi verilmesini kapsayan protokol, YSK Başkanı Ahmet Yener ve Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar tarafından imzalandı.

Yener’in makamında gerçekleşen imza töreninde; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Çelik, TÖMER Müdürü Prof. Dr. Timur Gültekin ve Müdür Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Nehir Varol da hazır bulundu.

YSK Başkanı Yener, Ankara Üniversitesi TÖMER ile bu iş birliğini imzalamaktan son derece mutlu olduklarını ifade etti. YSK personelinin dil öğrenmesinde TÖMER’in büyük katkısı olacağına inandığını belirten Yener, protokolün YSK personeline ve Ankara Üniversitesi camiasına hayırlı olması temennisinde bulundu.

Rektör Ünüvar da Ankara Üniversitesinin dil eğitimi konusunda çok güçlü bir üniversite olduğunu vurguladı.

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesinin 1935 yılında bizzat Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından ismi verilen ve kurulan bir fakülte olduğunun altını çizen Ünüvar, “Aynı zamanda Yabancı Diller Yüksekokulumuz ve 1984 yılından itibaren de Türkçe ve Yabancı Dil Uygulama ve Araştırma Merkezimiz var. TÖMER uluslararası akreditasyona sahip bir dil öğretim merkezi. Biz birçok kurumla iş birliği protokolü yapıyoruz ve TÖMER imkânlarından hem kamu hem özel sektördeki vatandaşlarımız gerek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gerekse Türkiye’de bulunan yabancı ülke vatandaşları dil eğitimi alıyorlar. Çok da memnunlar” ifadelerini kullandı.

Bugün de TÖMER ile YSK arasında bir protokol imzaladıklarını aktaran Ünüvar, “Bu protokolle Ankara Üniversitesinin sahip olduğu dil imkânı ve becerilerinden YSK’nın çok değerli mensupları indirimli olarak yararlanacaklar. Umuyorum bu eğitimle YSK’nın değerli mensupları hem dil öğrenmiş hem dilini geliştirmiş hem de ülkemize kendi ana dillerinin dışında bir başka dili de öğrenerek hizmet etmiş olacaklar” diye konuştu.

Rektör Ünüvar’ın ziyaret anısına YSK şeref defterini de imzaladığı program, karşılıklı hediye takdimi ve anı fotoğrafı çektirilmesiyle sona erdi.

  
61 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın