• https://www.facebook.com/necdetunuvar
  • https://www.twitter.com/@necdetunuvar
  • https://www.instagram.com/necdetunuvar
  • https://www.youtube.com/channel/UCjxIt73RTZjCQlvxODKl-mQ
Ankara Üniversitesi ile Gazi Üniversitesi Kütüphanelerini Ortak Kullanacak

Ankara Üniversitesi ile Gazi Üniversitesi, imzaladıkları protokolle kütüphanelerini her iki üniversitenin öğretim elemanlarının ortak kullanımına açtı.

Ankara’nın iki önemli üniversitesi olan Ankara Üniversitesi ile Gazi Üniversitesi arasında, kütüphanelerin ortak kullanımına ilişkin iş birliği protokolü imzalandı.

Tarafların kütüphanelerini karşılıklılık esasına dayanarak, eğitim-öğretim ve akademik çalışmalarda kullanılmak üzere öğretim elemanlarının hizmetine sunmayı amaçlamayan protokolün imza töreni; Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız ve her iki üniversitenin mensuplarının katılımıyla Ankara Üniversitesinde gerçekleştirildi.

Rektör Ünüvar, protokol imza töreninde, kütüphanelerin üniversiteler için vazgeçilmez mekânlar olduğunu ifade etti. Ünüvar, “Ankara’nın iki güzide üniversitesi Ankara Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi olarak böyle bir protokolle imkanlarımızdan ihtiyaçlarımız mesafesince istifade etmeyi arzu ediyoruz. Umuyorum ki ortak kullanım protokolünden akademisyenlerimiz çok istifade edecek ve her iki üniversitemizin de milletimize ve devletimize olan katkıları artacaktır” dedi.

Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız da Gazi Üniversitesi ile Ankara Üniversitesi arasındaki güçlü ilişkinin, bugün imzalayacakları protokolle daha da güçlü hale geleceğini dile getirdi. Yıldız, “Bizim burada yaptığımız, birbirimizin güçlü yönlerinden istifade etme. Ankara Üniversitesinin bize göre güçlü olan yönleri var, bizim Ankara Üniversitesine göre güçlü yönlerimiz var. Burada birbirimizin güçlü yönlerini aldığımızda devletimiz kazanıyor, devletimizin akademik camiası, bilim dünyası kazanıyor. İnşallah bilim dünyasına bu imzalayacağımız Kütüphanelerin Ortak Kullanımı İş Birliği Protokolü ile bir katkı daha yapacağız” diye konuştu.

Ünüvar ve Yıldız, daha sonra Kütüphanelerin Ortak Kullanımı İş Birliği Protokolü’nü imzaladı.

İmza töreni, karşılıklı hediye takdimi ve anı fotoğrafı çektirilmesiyle sona erdi.

  
65 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın