• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/necdetunuvar
  • https://www.twitter.com/@necdetunuvar
Ankara Üniversitesinden Tanzanya’ya Eğitim Desteği

Eğitim alanında çok sayıda ülkeden üniversite ile iş birliği yapan Ankara Üniversitesi, Tanzanya’nın Muhimbili Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde eğitim gören yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile diş hekimliği alanındaki birikimlerini paylaşıyor.

Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde derslere katılarak, Türk akademisyenlerin tecrübelerinden yararlanan Tanzanyalı öğrenciler, Muhimbili Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Matilda Mtaya Mlangwa ile birlikte Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar’ı ziyaret etti.

 

 

Rektör Ünüvar, Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kaan Orhan’ın da hazır bulunduğu ziyarette, son dönemde Tanzanya ile Türkiye arasında çok yakın bir ilişki bulunduğunu, bu ilişkinin sağlık ve eğitim alanında da sürdürülmesinden büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti. Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinin Türkiye’nin en önemli diş hekimliği fakültelerinden biri olduğuna dikkat çeken Rektör Ünüvar, eğitim seviyesinin dünya çapında olduğunu vurguladı.

 

 

“Bu İş Birliği Bizim İçin Altın Fırsat”

Konuk Dekan Matilda Mtaya Mlangwa da Darüsselam kentinde bulunan Muhimbili Üniversitesinin sağlık alanındaki 5 fakültesiyle faaliyetlerini sürdürdüğünü belirtti.

Tanzanya’nın yanı sıra Orta ve Doğu Afrika’dan gelen öğrencilere de hizmet verdiklerini ifade eden Mlangwa, “Dünya çok hızlı ilerliyor, teknoloji çok hızlı ilerliyor. Bu hızlı ilerleyişi kaçırmamak için hem teknoloji hem de eğitim anlamında bir sonraki adımı atmamız gerekiyor. Ankara Üniversitesi ile kurduğumuz bu bağ ile birlikte, Ankara Üniversitesinin tecrübesinden ve eğitiminden yararlanarak fakültemizi bir sonraki adıma taşımak istiyoruz. Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinin hem deneyimi hem de sahip olduğu teknolojilerle bizi bir sonraki adıma çıkaracak desteği vereceğini düşünüyoruz. Ankara Üniversitesi ile iş birliği bizim için altın fırsat. Biz de bu altın fırsatı kullanmak istiyoruz” diye konuştu.

  
22 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın