• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/necdetunuvar
  • https://www.twitter.com/@necdetunuvar
Üniversitemiz Gölbaşı Yerleşkesinde TORLAK Cerrahi Anatomi ve Uzaktan Eğitim Merkezi Açıldı

Üniversitemiz Teknoloji Geliştirme Bölgesi (TEKNOKENT) Gölbaşı Yerleşkemizde Türk Oto Rino Larengoloji Akademisi (TORLAK)Cerrahi Anatomi ve Uzaktan Eğitim Merkezi açıldı.

Türk Rinoloji Derneği, Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği ve Otoloji ve Nörootoloji Derneği yatırım ortaklığında, Ankara Üniversitesi iş birliği ile hazırlanan Teknokent Ar-Ge projesi TORLAK Cerrahi Anatomi ve Uzaktan Eğitim Merkezinin açılış töreni 2 Nisan 2021 tarihinde yapıldı.

Törene Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Otoloji ve Nörootoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Osman Nuri Özgirgin, Türk Rinoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Mustafa Gerek, Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği Başkanı Prof. Dr. Özgür Yiğit, TORLAK Direktörü Prof. Dr. Babür Küçük, öğretim üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Küçük: “Cerrahi Anatomi ve Uzaktan Eğitim Laboratuvarı Türkiye’de ve çevre ülkelerde tek olacak”

Yapılan törende, merkezle ilgili bilgi veren TORLAK Direktörü ve Üniversitemiz Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tarık Babür Küçük, projenin konusunun kadavralarda kulak-burun-boğaz, baş boyun ve kafa tabanı cerrahisi eğitim ve öğretimi için diseksiyon, plastinasyon, morfoloji ve uzaktan eğitim laboratuvarlarının kurulması ve geliştirilmesi olduğunu söyledi. Küçük, açılışı yapılan bu laboratuvarın çevre ülkelerde ve ülkemizde tek olma özelliğe sahip olduğunu belirterek projenin önemine değindi.

Rektör Ünüvar: “Merkez Tıp Dünyasına önemli katkılar sağlayacak”

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, bu merkezin tıp dünyasına çok önemli katkılar sağlayacağına inandığını anlatarak, burada güçlü bir aks olduğunu söyledi. Rektör Ünüvar: “Bu aksa biz yüksek lisans ve doktora tezlerini monte edebilirsek bundan ben de mutlu olurum. Beraber çalışalım. Benim rektör olarak üzerime ne düşüyorsa yapmaya hazırım.” dedi. Projenin gerçekleşmesinde emeği geçen sivil toplum örgütlerine ve projenin peyzaj çalışmalarına destek veren Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’a da teşekkür eden Rektör Ünüvar, projenin ülkemiz için hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok ise konuşmasında projenin öneminden bahsederek tıp, ilim ve bilimin ülkenin zenginliği, değerleri ve kıymetleri olduğunu vurguladı. Başkan Altınok, kalkınmak, ileri gitmek ve güçlü bir devlet olmak için her türlü alt yapının geliştirilmesi gerektiğini belirterek projenin ülkemize hayırlı olmasını diledi.

 

 

Törende ayrıca Otoloji ve Nörootoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Osman Nuri Özgirgin, Türk Rinoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Mustafa Gerek, Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği Başkanı Prof. Dr. Özgür Yiğit birer konuşma yaparak projeye destek verenlere teşekkür ettiler.

  
11 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın