• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/necdetunuvar
  • https://www.twitter.com/@necdetunuvar
Bangladeş Büyükelçisi Mannan: “Ankara Üniversitesi İle İş Birliğine Hazırız”

Bangladeş’in Ankara Büyükelçisi Mosud Mannan’ın Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar’ı ziyaretinde, eğitim alanında yapılabilecek iş birliği imkânları görüşüldü.

Büyükelçi Mannan, sohbet sırasında yaptığı açıklamada, Bangladeş’te de tıpkı Ankara Üniversitesi gibi köklü eğitim kurumlarının bulunduğunu ifade etti.

Ankara Üniversitesi ile Bangladeş’teki benzer üniversiteler arasında, çeşitli alanlarda iş birliği protokolleri yapılabileceğinin altını çizen Büyükelçi Mannan, bu konuda hem bakanlıkla hem de üniversitelerle gerekli bağlantıları sağlamaya hazır olduğunu kaydetti. Büyükelçi Mannan, “Yurt dışı öğrenci kabulü ve değişim programlarında da iş birlikleri yapabiliriz. Ayrıca, Bangladeş’in kuruluş yıl dönümüyle ilgili etkinliklerde de birlikte programlar gerçekleştirebiliriz” dedi.

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar da sözlerine, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek başladı. Türkiye ile Bangladeş arasında çok tarihi ve güçlü ilişkiler bulunduğuna işaret eden Rektör Ünüvar, “Kurtuluş Savaşı’nda da bize Güney Asya’dan en çok destek veren Bangladeşli kardeşlerimizdi. Bangladeş’te Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’le ilgili çok sayıda kitap yazıldığını, isminin cadde ve sokaklara verildiğini de biliyoruz” ifadelerini kullandı.

Rektör Ünüvar, Ankara Üniversitesinin eğitim alanındaki yapısal durumu ile Bangladeş’in ihtiyaçları çerçevesinde bir iş birliği planlaması yapılabileceğini kaydetti.

Büyükelçi Mannan ve Rektör Ünüvar, ziyaret sonunda birbirlerine karşılıklı hediyeler takdim etti.

  
14 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın