• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/necdetunuvar
  • https://www.twitter.com/@necdetunuvar
Türkmenistan Büyükelçiliğinden Ankara Üniversitesine Ziyaret

Türkmenistan’ın Ankara Büyükelçisi İşankuli Amanlıyev, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar’ı ziyaret etti.

Büyükelçi Amanlıyev, ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, Büyükelçilik olarak üniversitelerle sürekli iletişim halinde olduklarını ve birlikte çeşitli faaliyetler gerçekleştirdiklerini ifade etti.  Amanlıyev, “Bu yıl Türkmenistan’ın bağımsızlığının 30. yılı. Bununla ilgili çeşitli faaliyetler planlıyoruz. Bu konuda ortak bir program yapabiliriz. Ayrıca, Ankara Üniversitesi ile ülkemizdeki üniversiteleri bir araya getirerek, çeşitli alanlarda iş birlikleri geliştirebiliriz” ifadelerini kullandı.

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar da Türkmenistan’ı çok seven bir kişi olarak, iş birliği yapmaktan büyük memnuniyet duyacağını ifade etti. Rektör Ünüvar, “Türkmenistan bizim için çok önemli bir ülke. Üniversitemiz ile Türkmenistan’ın üniversiteleri arasında protokoller yapılmasında fayda var. Özellikle sağlık, enerji ve tarım alanlarında iş birliği yapabiliriz” dedi.

Büyükelçi Amanlıyev, ziyaret sırasında Rektör Ünüvar’a, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov’un yazdığı “Türkmen’in Refah İlkesi” ve “Atta Vefa Da Var, Sefa Da” isimli kitapları hediye etti.

  
14 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın