• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/necdetunuvar
  • https://www.twitter.com/@necdetunuvar
31 MART DÜNYA AZERBAYCANLILAR SOYKIRIM GÜNÜ
“31 MART DÜNYA AZERBAYCANLILAR SOYKIRIM GÜNÜ”
31 Mart  Azerbaycanlı vatandaşların ve tüm Türk dünyasının unutmaması gereken bir gündür. Bu tarih 1918 yılında Ermenilerin Azerbaycan’da  binlerce kardeşlerimizin acımasızca katledildiği yılları ifade eden anlatan sembol gündür.  Bu sembol gün tam 100 yıl önce bir millete uygulanan insanlık dışı soykırımı anlatmaktadır.
Azerbaycan neredeyse 1 asırdır pek çok kez ve pek çok yerde  soykırıma maruz kalmasına rağmen ve bunları gösteren binlerce belge, görüntü ve fotoğraflar olmasına rağmen bir çok ülkenin bu konuda sessiz kalması çok üzücüdür.
Azerbaycan’ın  milli lideri Haydar ALİYEV'in 26 Mart 1998 tarihli yazısı ile Azerbaycan parlamentosu tarafından,  Azerbaycan' da yaşanılan toplu katliamların anısına 31 Mart gününü "soykırım günü" olarak ilan edilmiştir.  Her 24 Nisan’da olmamış bir sözde soykırım iddiasıyla bütün dünyada kamuoyu oluşturmaya çalışanlar, kendi tarihlerindeki Azerbaycanlı kardeşlerimize uygulanan sistematik katliamları gizlemeye çalışmaktadırlar ama yapılanları kendileri unutsalar bile tarih unutmayacaktır.
Soykırım Kurbanlarını Anma Gününde soykırım kurbanlarını saygıyla anıyor, Allahtan rahmet diliyorum. 
 
Prof. Dr. Necdet ÜNÜVAR
AK Parti Adana Milletvekili
Türkiye-Azerbaycan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı
TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı
Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
159 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın