• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/necdetunuvar
  • https://www.twitter.com/@necdetunuvar
KAHRAMAN ECDADIN TORUNLARI OLARAK BİZE DÜŞEN, EMANET EDİLEN VATAN TOPRAĞINI EN GÜZEL ŞEKİLDE KORUMAKTIR.
-        TÜRK MİLLETİ ASİL BİR MİLLETTİR, HİÇBİR ZAMAN NE ZULME NE DE BAĞIMSIZLIĞINA KARŞI KAYITSIZ KALMAMIŞTIR.
-         KAHRAMAN ECDADIN TORUNLARI OLARAK BİZE DÜŞEN, EMANET EDİLEN VATAN TOPRAĞINI EN GÜZEL ŞEKİLDE KORUMAKTIR.
 
ADANA – AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, bu vatanı kahramanca savunmuş ecdadın torunlarına düşen görevin, emanet edilen vatan toprağını en güzel şekilde korumak olduğunu belirtti.

 "Orta Anadolu'yu Akdeniz Bölgesi'ne bağladığı için stratejik bir coğrafi pozisyona sahip olan Saimbeyli ilçemiz tarih boyunca birçok işgale sahne olmuştur. Ecdadımız bu işgallere karşı kahramanca mücadele ederek bu şehri savunmuş, kurtarmış ve bizlere emanet etmiştir. Bunlardan sonuncusu ise Fransız işgalidir. Milletimizin bağımsızlığına olan tutkusu, yurdun dört bir yanında olduğu gibi Saimbeyli halkımız için de tezahür etmiş ve Yüzbaşı Doğan ve Kaymakam Saim Bey’in liderliğinde ilçe düşman işgalinden kurtarılmıştır. Kahraman ecdadın torunları olarak bize düşen, emanet edilen vatan toprağını en güzel şekilde korumaktır." diye konuştu. 

TBMM Türkiye-Azerbaycan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı olan Ünüvar, “18 Ekim tarihinin, Saimbeyli'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıldönümü olmasının yanı sıra Azerbaycan Devleti’nin de Bağımsızlık Günü’dür. 18 Ekim 1991'de Azerbaycan bağımsızlığını kazandı. Bugün çifte mutluluk yaşıyorum." şeklinde konuştu. 

“Türk Milleti asil bir millettir, hiçbir zaman ne zulme ne de bağımsızlığına karşı kayıtsız kalmamıştır." diyen Ünüvar, “Milletimizin bir daha o karanlık günleri yaşamaması dileğiyle Saimbeyli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. Yıl dönümünü ve Azerbaycan’ın 26. Bağımsızlık gününü kutluyor, şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.” diyerek sözlerine son verdi.​
Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
251 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın