• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/necdetunuvar
  • https://www.twitter.com/@necdetunuvar
Ünüvar’dan “14 Mayıs Eczacılık Günü” mesajı
AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, sağlık hizmetlerinin başarıyla yürütülmesinde eczacıların vazgeçilmez bir rol üstlendiğini bildirdi.
Ünüvar, yayımladığı mesajda, akademik eczacılık eğitiminin başladığı 14 Mayıs tarihinin, ülkemizde her yıl “Eczacılık Günü” olarak kutlandığını anımsattı.
Sağlık hizmetleri içerisinde geçmişi binlerce yıl öncesine dayanan eczacılık mesleğinin, ilerleyen teknolojiyle birlikte her geçen gün geliştiğini ifade eden Ünüvar, “İnsan sağlığını ve dolayısıyla toplum sağlığını merkeze alan eczacılık mesleği, ülkemizde olduğu gibi dünyada da en önemli meslek grupları arasında yer almaktadır. Eczacılar, dünyanın her yerinde, sağlık hizmetlerinin başarılı bir şekilde yürütülmesinde vazgeçilmez bir rol üstlenmektedir” dedi.
Eczacıların, yalnız ilaç satışıyla değil, aynı zamanda verdikleri ilaç kullanımı eğitimiyle de insanların en yakın sağlık danışmanları olduğunu belirten Ünüvar, mesajında şunları kaydetti:
“Ülkemizde ilk modern eczacılık eğitiminin verilmeye başlanmasının 178. yıl dönümünde, diğer tüm sağlık çalışanlarımız gibi zaman kavramı gözetmeksizin halkımıza hizmet eden, kendisini mesleğine adamış, fedakârca ve gayretle çalışan eczacılarımızın ‘14 Mayıs Eczacılık Günü’nü kutluyor, meslek hayatlarında başarılar diliyorum.”
 
  
438 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın