• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/necdetunuvar
  • https://www.twitter.com/@necdetunuvar
“14 Mart Tıp Bayramı”

“14 Mart Tıp Bayramı”

Yurdun dört bir yanında sağlık hizmetini sorumluluk ve fedakârlıkla sunan, başta hekimler olmak üzere, tüm sağlık çalışanlarının Tıp Bayramını kutluyorum. Tıp mensuplarından emeklilik günlerini idrak edenlere sağlıklı ömürler diliyor, hayata veda etmiş olanları rahmetle ve minnetle anıyorum.

Sağlık hizmeti yeryüzündeki herkesin, her an ihtiyaç duyacağı; ihtiyaç olduğunda da en mükemmelinin arzu edildiği bir hizmettir. Bu hizmetin en iyi şekilde sunulabilmesi için uygun fiziki yapı, yeterli bir donanım gerekir ama başta hekimler olmak üzere sağlık insan gücü olmazsa olmazdır. Pek çok kez çeşitli imkansızlıklara rağmen sağlık çalışanlarının olağanüstü hizmetleri başardığına tarih şahittir. Sağlık çalışanları ayrıca kendi sıkıntılarını da bir kenara bırakarak pek çok canı kurtarmaya kendini adamışlardır.

Sağlık, bir ekip hizmetidir. Ekibin Lideri hekimdir ama her alandaki ve her pozisyondaki her bir sağlık çalışanı da başarıda pay sahibidir. Sağlık sektörü her gün yeni bir teknolojik gelişmeye sahne olsa da hizmetin en kritik aktörü sağlık çalışanıdır.

Türkiye son 10 yılda sağlıkta çağ atlamıştır. 10 yıl öncesine göre mukayese edilemez olumlu gelişmeler olmuştur. Türk insanı sağlıkta her şeyin en iyisine layıktır. Başta Sayın Başbakanımız olmak üzere Hükümetimizin, sektörün bütün paydaşlarının bu başarıda önemli payı vardır. Bu başarıda doktorlarımızdan başlayarak en ücra köşedeki sağlık çalışanlarına kadar sağlık hizmetinde rol alan her personelimizin gayreti ve çalışmaları her türlü takdirin üstündedir.

                Bu vesileyle başta doktorlarımız olmak üzere 14 Mart Tıp Bayramını kutluyor, verdikleri insan üstü hizmet sebebiyle onlara şükranlarımı sunuyorum.  

 

  Prof. Dr. Necdet ÜNÜVAR

                                        Adana Milletvekili

                               Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı

  
1817 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın