• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/necdetunuvar
  • https://www.twitter.com/@necdetunuvar

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı, AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Ceyhan’a Yeni bir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi kazandırmak için çalışma başlattıklarını bildirdi.

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı, AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Ceyhan’a Yeni bir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi kazandırmak için çalışma başlattıklarını bildirdi.

Ünüvar, yaptığı açıklamada, Adana ve ilçelerinde sağlık yatırımlarının 2018 yılında da hız kesmeden devam ettiğini belirtti.

25 yataklı Karataş Devlet Hastanesi’nin 2018 yılı yatırım programına alındığı müjdesinin ardından, bu kez Ceyhanlılara müjdeli haber veren Ünüvar, ilçeye 20 ünitlik yeni bir ağız ve diş sağlığı merkezi kazandırılması için proje hazırlandığını ifade etti.

Ceyhan’daki mevcut Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin gerek fiziki şartları gerekse teknolojik açıdan donanım yetersizliği nedeniyle ihtiyacı karşılamakta zorlandığını dile getiren Ünüvar, “Bu tespitlerimiz sonucunda, Ceyhan ilçemize son teknoloji cihazlarla donatılmış 20 ünitlik yeni bir ağız ve diş sağlığı merkezi açılması için çalışma başlattık. Projenin 2018 yılı yatırım programına alınması konusunda talebimizi Sağlık Bakanımız Sayın Ahmet Demircan ve Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfi Elvan’a ilettik. Her iki bakanımız da konuyu önemseyerek 2018 yatırım planına dahil etti.   Sayın Bakanlarımıza bu husustu tüm Ceyhanlı hemşehrilerim adına teşekkür ederim. Bu proje  inşallah en kısa sürede hayata geçirilecek. Şimdiden tüm Ceyhanlı hemşehrilerimize hayırlı olsun” dedi. ​

 


Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
371 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın